صفحه نخست > قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده از سامانه گردشگری بیابوم

سامانه بیابوم

 1. سامانه جامع بیابوم، تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است، عضویت و اطلاعات وارد شده توسط اعضاء که مغایر با این قوانین تشخیص داده شود حذف و مسدود خواهد شد.
 2. سامانه جامع بیابوم برای اطلاع رسانی به شما مسافران گرامی پیامک و ایمیل ارسال می کند و شما با عضویت در سامانه، موافقت خود را نسبت به دریافت این اطلاعات اعلام می کنید.
 3. تمامی اطلاعات کاربران اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس به عنوان اطلاعات محرمانه نزد بیابوم محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع است مگر با دستور مقام صالح.
 4. تمامی رزروهایی که به صورت کامل و اینترنتی توسط سامانه بیابوم انجام شده با مسئولیت بیابوم نهایی می شوند، اما در مواردی نادر احتمال آن که رزرو لغو شود وجود دارد. در این صورت بیابوم موظف است وجه پرداخت شده از سوی کاربر را به صورت کامل ظرف مدت حداکثر 48 ساعت عودت دهد.
 5. سامانه جامع بیابوم با تمام تلاش و توان خود، امکانات مناسبی را جهت جلب رضایت مشتریان از جمله واحدهای پشتیبانی مشتریان، واحد صدای مشتریان و انتخاب میزبانان مناسب، ارائه می کند.
 6. تمام محتوای سامانه جامع بیابوم (کپی رایت) متعلق به بیابوم است و هرگونه استفاده بدون ذکر منبع یا ارجاع به بیابوم پیگرد قانونی خواهد داشت.
 7. در سامانه جامع بیابوم قوانین، مطابق با قانون رزرو مکان های اقامتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مراجع مرتبط است. قوانین دیگر رزرواسیون اینترنتی مطابق با قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران است.
 8. سامانه جامع بیابوم ممکن است تغییراتی در این قوانین و مقررات اعمال کند که در این صورت، محتوای این صفحه بروز رسانی خواهد شد.
 9. کاربران گرامی به این مطلب واقف هستند که سامانه جامع بیابوم ارائه دهنده خدمات هتلداری و اقامتی نیست و فقط یک بستر نرم افزاری و واسط است که ارتباط بین مسافران و میزبانان را برقرار می سازد.
 10. از آنجا که اطلاعات اقامتگاه های بوم گردی توسط مالکان آن در سامانه درج شده است، و به دلیل تغییرات دوره ای این اطلاعات، تأیید صحت آنها بر عهده همان منابع است. سامانه جامع بیابوم تلاش می کند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن بروزرسانی کند.
 11. رزرو خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصاتش به هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا غیر قابل انتقال به غیر است.
 12. کاربر با ثبت نام و عضویت در سامانه جامع بیابوم می پذیرد که قوانین و مقررات بیابوم را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه و تمامی موارد آن را پذیرفته است. در صورتی که در آینده در این قوانین و مقررات تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه بروزرسانی و منتشر می شود کاربر توافق می کند که استفاده مستمر از سامانه، به معنی پذیرش هر گونه تغییرات است.
 13. مسئولیت تمامی فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در سامانه جامع بیابوم انجام می شود بر عهده کاربر است.
 14. مسافر و میزبان می پذیرند که فرآیند رزرو و تأیید و یا رد آن در سامانه جامع بیابوم از طریق ارسال پیام کوتاه (SMS) و ایمیل (به شماره تلفن همراه و ایمیل درج شده به هنگام ثبت نام) است. لذا مسئولیت عدم دریافت پیام کوتاه یا ایمیل به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، ضعف آنتن دهی تلفن همراه و یا درج اطلاعات اشتباه به هنگام ثبت نام، بر عهده کاربر است.
 15. با توجه به اینکه در این سامانه علاوه بر رزرو اقامتگاه، غذا و محصولات بومی نیز در محل اقامتگاه ها ارائه می شود، لازم به ذکر است که عکس محصولات و غذاها جهت اطلاع و کمک به خرید مسافر است و از آنجا که ممکن است با محصولات یا غذای اصلی تفاوت داشته باشد، به استناده آنها نمی توان اعلام شکایت کرد، ملاک وجود مغایرت در مشخصات محصول و مشخصات فنی درج شده در این سامانه است.

 

مسافران

 

 • کاربران محترم متعهد هستند که اطلاعات خود را در زمان ثبت نام و رزرو به صورت صحیح در سامانه وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص و نادرست، مسئولیت عواقب این عمل بر عهده ایشان خواهد بود و سامانه جامع بیابوم مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات کاربری ارائه شده ندارد.
 • تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن دارند قادر به ساختن حساب کاربری و خرید خدمت از سامانه جامع بیابوم هستند.
 • کاربران لازم است به این نکته توجه داشته باشند که در صورت کنسل کردن رزرو از سوی مسافر، استرداد وجه پرداختی مطابق با شرایط کنسلی هر اقامتگاه، پس از کسر کارمزد بیابوم باز گردانده می شود.
 • در صورت عدم اقامت مهمان در زمان رزرو شده، محل اقامت برای مهمان خالی نگه داشته می شود و وجه باز پس داده نخواهد شد.
 • برای ثبت رزرو قطعی لازم است وجه بصورت کامل پرداخت شود و ووچر ارائه گردد. در غیر اینصورت رزرو نهایی نیست.
 • لازم به ذکر است که بهتر است قبل از ارسال درخواست کنسلی رزرو با پشتیبانی سامانه بیابوم جهت هماهنگی تماس حاصل فرمایید.
 • در صورت کنسلی قبل از 72 ساعت صرفا درصد کارمزد سامانه رزرو و از 72 ساعت تا 24 ساعت مبلغ یک شب بعلاوه درصد کارمزد و کمتر از 24 ساعت کل مبلغ به عنوان خسارت (no-show) کسر می گردد . بدیهی است با توجه به اینکه که در حال حاضر اقامتگاه های بوم گردی از قوانین یکسانی در این زمینه تبعیت نمی کنند، بنابراین علی رغم آنکه شرایط کنسلی هر اقامتگاه در صفحه اختصاصی آن توضیح داده شده است، توصیه میشود در صورت احتمال کنسلی، تماس با پشتیبانی سامانه، شرایط کنسلی آن اقامتگاه را نیز به طور خاص جویا شوید.
 • رزروهای تایید شده برای ایام نوروز و دیگر تعطیلات و روز های سفر (High Season) قابل کنسل کردن نیست و هیچ مبلغی به مشتری محترم بازگردانده نمی شود.
 • کاربر تعهد می کند درخواست رزرو ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس رزرو اقامتگاه را داشته باشد.
 • مسافران گرامی توجه داشته باشند که در اغلب اقامتگاه های بوم گردی در کنار رزرو اتاق، امکان برنامه ریزی برای رزرو غذاهای محلی ارائه شده و کالاها و محصولاتی که خاص آن منطقه می باشد قابل ارائه و رزرو است.
 • مسافران گرامی توجه داشته باشند که در صورت تخریب و آسیب رسانی به محل اقامت، مسئولیت تأمین هزینه های جبران خسارت بر عهده ایشان خواهد بود.
 • در زمان انتخاب اتاق های هر اقامتگاه بوم گردی، به امکانات مشمول هزینه که در اطلاعات اقامتگاه عنوان شده دقت بفرمایید. در برخی موارد هزینه های جانبی مانند خشکشویی، رستوران ها، دمنوش خانه و به عهده مشتری است.
 • تحویل یا تخلیه اتاق مطابق با قانون آن اقامتگاه بوم گردی است و در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شد، حتما از قبل هماهنگی لازم با مدیر اقامتگاه را انجام دهید.
 • احراز هویت مسافر و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه و بر اساس ارزش ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه می تواند در صورت عدم احراز شرایط از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت کرده و مطابق قوانین کنسلی عمل کند.
 • برای پذیرش بانوانی که تنها قصد اقامت دارند، قانونأ مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت و سازمان ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش ها و ....، اقامت به راحتی میسر می شود. اگر می خواهید مطمئن سفر کنید و خیالتان راحت باشد با ما تماس بگیرید.
 • مسافر متعهد می شود که تعداد همراهان مراجعه کننده به اقامتگاه جهت اقامت، دقیقأ مطابق تعداد اعلام شده در درخواست رزرو باشد، در غیر اینصورت پذیرش نفر یا نفرات اضافه منوط به تأیید میزبان و هزینه آن بر عهده مسافراست.
 • هدف از ایجاد بخش نظرات و یا تجربیات در سامانه جامع بیابوم، اشتراک گذاری تجربه سفر یا محصولات و خدمات است که به مسافر ارائه می شود. در این بخش هر مسافر مجاز است در چارچوب شرایط و قوانین سامانه، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان سامانه، این نظرات منتشر و در معرض دید همگان قرار می گیرد. بیابوم در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ گونه مسئولیتی ندارد و نمایش آن در سامانه به معنای تأیید محتویات نظرات نیست.

 

میزبانان

 • اطلاعات درج شده یا ویرایش شده توسط میزبانان در سامانه جامع بیابوم قبل از انتشار عمومی در سایت باید توسط مدیر سامانه تأیید شوند.
 • اخذ هرگونه هزینه اضافه توسط میزبان از مهمان تحت هر عنوانی اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و ... مجاز نیست.
 • میزبان متعهد می شود در صورت عدم مراجعه مسافر به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، محل رزرو شده تا پایان مدت رزرو را برای مسافر خالی نگه دارد، همچنین مسافر می پذیرد که در این شرایط هیچ مبلغی به وی مسترد نخواهد شد.
 • میزبانان می تواند در خواست اقامت را بپذیرند و یا رد کنند. در صورتی که میزبان در خواست اقامتی را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات بر اساس آن درخواست است، در غیر این صورت خسارت وارده به مسافر و شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده ایشان است.
 • برای ثبت اقامتگاه در سامانه بیابوم، با شماره 02128424327 تماس حاصل فرمایید.

 

 

سامانه رزرواسیون بیابوم

بیابوم

گردشگری

اقامتگاه بوم گردی

رزرواسیون
اتاق ، غذا ، کالا ، رویداد ، سرویس