پرسش های متداول


برنامه ریزی و انجام برخی اقدامات پیش از سفر برای داشتن سفری خاطره انگیز، تجربه ای جدید و آسوده بسیار لازم و حیاتی بوده و با انجام آنها می توان سفری لذت بخش را تجربه کرد. رزرو اقامتگاه های بومگردی در شهر یا روستاهای مقصد سفر یکی از این اقدامات بوده که باید پیش از سفر صورت گرفته و در صورت در نظر نگرفتن این موضوع می تواند فرد یا خانواده را با مشکلات بسیاری مواجه سازد. اما رزرو آنلاین اقامتگاه گاهی ممکن است برای گردشگران با سوالاتی همراه باشد که در این بخش سعی کرده ایم به برخی از متداول ترین سوالات در رزرو آنلاین اقامتگاه های بوم گردی یا هتل های سنتی پاسخ دهیم.

رزرو آنلاین چیست؟

به طور کلی رزرو آنلاین اقامتگاه بوم گردی فرایندی است بر پایه اینترنت که با استفاده از سامانه ها و زیرساخت های فراهم شده از طریق آن، می توان پیش از راهی شدن به سفر و رسیدن به مقصد نسبت به اطلاعات کامل اقامتگاه خود در شهر یا روستای مورد نظر کسب و آن را رزرو کرد.


آیا رزرو آنلاین هزینه اضافی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که رزرو آنلاین اقامتگاه های بوم گردی نه تنها هزینه اضافی در بر نداشته بلکه قیمت تمام شده آن گاهی از هزینه رزرو و خرید اتاق از خود اقامتگاه ممکن است کمتر شود.


مزیت های رزرو آنلاین اقامتگاه های بوم گردی چیست؟

رزور آنلاین اقامتگاه های بوم گردی مزیت های بسیاری نظیر راحتی، سرعت بالا و  هزینه های کمتر را در بر داشته و همچنین برای رزرو آنلاین اقامتگاه نیاز نیست که از منزل و یا محل کار خود خارج شده و می توانید تنها با در اختیار داشتن کامپیوتر شخصی، تبلت و یا گوشی هوشمند متصل به اینترنت اقامتگاه خود را رزرو کنید.


چند روز قبل از سفر برای رزرو اقامتگاه باید اقدام کرد؟

معمولا اقامتگاه ها با توجه به شرایط روز جامعه  نرخ اتاق های خود را به صورت چند ماهه اعلام کرده و همچنین ظرفیت موجود آنها نیز از یک تا دو ماه پیش از سفر مشخص است.

برای رزرو اقامتگاه بوم گردی می توان در بازه زمانی یک تا دو ماه پیش از سفر اقدام کرد زیرا در زمان های شلوغی و ایامی که تعداد سفر به شهرها و روستاهای کشور افزایش می یابند، اقامتگاه های بوم گردی با سرعت بالاتری تکمیل شده و در صورت اقدام، هر چه زودتر از ظرفیت داشتن اقامتگاه مطمئن تر هستید.


چگونه اقامتگاه خود را رزرو کنیم؟

در زمانی که تاریخ و مقصد سفر شما به طور حتم مشخص شده می توانید با مراجعه به این سامانه، انتخاب استان یا شهر مقصد و یا در صورتیکه نام اقامتگاه مد نظر خود را می دانید جستجو نموده و  صفحه ی اقامتگاه مدنظر خود را در سامانه مشاهده کنید. اتاق یا اتاق های مورد نظر را انتخاب ، سپس تاریخ ورود، مدت شب های اقامت، تعداد نفرات را تعیین کرده و به راحتی و در کمترین زمان ممکن اقامتگاه خود را رزرو کنید.


چرا هزینه رزرو آنلاین اقامتگاه در برخی مواقع از خرید مستقیم و حضوری از خود اقامتگاه کمتر است؟

وقتی رزرو اقامتگاه از طریق سامانه انجام می شود ، این سامانه از اقامتگاه درصدی را به عنوان کمسیون همکاری دریافت می کند. سامانه های رزرو آنلاین اقامتگاه برای اینکه مخاطبان و مشتریان خود را تشویق به خرید از سایت خود کنند، در برخی موارد ، بخشی از درصدی را که از اقامتگاه دریافت کرده به عنوان تخفیف به میهمانان اختصاص داده و به همین سبب هزینه تمام شده رزرو آنلاین از خرید مستقیم و حضوری از خود اقامتگاه در برخی موارد خاص کمتر است.


چرا نرخ ها در بازه های زمانی گوناگون متفاوت است؟

در برخی از بازه های زمانی مانند ایام مناسبتی و یا فصلی، گردشگران و افرادی که به یک شهر یا هر مقصد توریستی سفر می کنند افزایش پیدا کرده و از این رو اقامتگاه-ها نیز درصد تخفیف و کمیسیون خود را کاهش می دهند که این امر سبب ایجاد اختلاف نرخ در زمان های مختلف می شود.


هزینه های اعلام شده هر اتاق برای چند نفر است؟

نرخ گذاری اتاق ها معمولا بر اساس تعداد نفرات انجام شده و بسته به نوع اتاق و تعداد افرادی که امکان اقامت در آن وجود دارد مشخص می شود. بطور مثال اگر شما یک اتاق دو نفره را انتخاب کرده اید، هزینه اتاق بر اساس دو نفر محاسبه می-شود. البته در اقامتگاه های بوم گردی با توجه به تنوع اتاق ها معمولا در اتاق های بزرگ تر کف پذیرش مورد محاسبه نیز قید شده است.


امکان استفاده نفرات بیشتر در یک اتاق هست؟

در برخی از اتاق های اقامتگاه ها امکان استفاده یک یا دونفر ظرفیت اضافه وجود داشته و امکان اقامت تعداد نفرات بیشتر از ظرفیت اسمی اتاق وجود دارد. اما این نکته را نیز باید اشاره کرد که بابت هر نفر اضافه باید هزینه ای جداگانه پرداخت شود.


پس از رزرو آنلاین اقامتگاه و پرداخت اینترنتی هزینه های کامل آن آیا در اقامتگاه نیز باید هزینه ای پرداخت شود؟

در زمان رزرو آنلاین اقامتگاه تمام هزینه های اقامت محاسبه شده و میهمان بر اساس آن هزینه را به طور کامل پرداخت می کند و دیگر نیاز به پرداخت هزینه ای اضافه در اقامتگاه  نیست؛ مگر اینکه در زمان اقامت از امکانات و خدمات جانبی اقامتگاه که شامل هزینه می شود و در صفحه مخصوص هر اقامتگاه نیز قید شده است نیز بهره برده که باید هزینه آنها را جداگانه پرداخت کند.


با چه کارت هایی می توان پرداخت را انجام داد؟

برای پرداخت اینترنتی هزینه رزرو اقامتگاه می توان از تمام کارت های عضو شتاب، به شرط داشتن رمز دوم اینترنتی استفاده کرد.


اگر هزینه رزرو پرداخت نشود چه می شود؟

فرایند رزرو آنلاین با پرداخت اینترنتی در نهایت کامل شده و تأییدیه آن از طریق ایمیل برای مشتری ارسال می شود. به بیان دیگر تا هزینه رزرو پرداخت نشود، فرایند خرید کامل نشده و رزروی ثبت نخواهد شد.


چگونه می توان برای رزرو اقامتگاه به این وب سایت اعتماد کرد؟

شما می‌توانید با خیالی آسوده و با اطمینان خاطر از این سامانه رزرو بگیرید به دلیل اینکه:

1- این وب سایت وابسته به شرکت ایوان هفت اقلیم است که ثبت شده و مجوزهای لازم در این حوزه را دارا می باشد.

2- این سامانه رزرو اقامتگاه های بوم گردی دارای نماد اعتماد الکترونیکی است و از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک وب سایت قابل اعتماد ثبت شده است.

3- گستردگی خدمات و همکاری بهترین و برجسته‌ترین اقامتگاه های بوم گردی کشور که خود دارای مجوز بهره برداری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  می باشند نشان از قابل اعتماد بودن و معتبر بودن آن دارد.

4- این سامانه در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایران به ثبت رسیده و قابل اعتماد وزارت ارشاد اسلامی کشور است.


آیا قیمت‌های اقامتگاه ها بر اساس تعداد شب‌های اقامت محاسبه می‌شود یا بر اساس تعداد افراد؟

محاسبه قیمت به شکل ترکیبی از تعداد شب های اقامت و تعداد افراد است که در شرایط هر اقامتگاه به شکل مجزا مشخص شده است.


آیا بابت رزرو باید به این سامانه هم هزینه ای پرداخت کنیم؟

شما بابت رزرو اتاق از این سامانه هزینه ای پرداخت نمی کنید و سامانه طبق توافق قبلی هزینه خود را از اقامتگاه دریافت می کند که درصدی از آن را نیز معمولا به تخفیف برای مشتریان اختصاص می دهد.


آیا می توانم در رزرو اقامتگاه درصدی از مبلغ را پرداخت کرده و مابقی را در محل اقامتگاه تسویه کنم؟

این سامانه با ارائه تخفیف های متنوع جهت رزرو آنلاین اقامتگاه ها در راستای رضایت هرچه بیشتر مسافران گام برمی دارد، بنابراین برای حفظ و ذخیره اتاق درخواستی شما جهت اقامت در اقامتگاه باید با اقامتگاه مربوطه تسویه حساب کند، بنابراین شما باید کل هزینه را به سامانه رزرو اینترنتی پرداخت کنید.


آیا می توانم اتاق خود را از طریق تلفن رزرو کنم؟

ما پیشنهاد می کنیم که درخواست رزروتان را از وب سایت انجام دهید. چون با این روش ضمن اینکه با سرعت بیشتر و در زمان کمتری رزروتان انجام می‌شود، به جمع مشتریان خاص ما نیز اضافه می‌شوید.


در این سامانه علاوه بر اقامتگاه، غذا، محصولات و سرویسهایی هم وجود دارد؛ چگونه میتوانم از این امکانات استفاده کنم؟

سامانه جامع بیابوم تنها سامانهای است که علاوه بر رزرو اقامتگاه به طور همزمان امکان رزرو انواع غذاهای محلی ارائه شده، محصولات و کالاهای سنتی و ویژه هر منطقه با مشخصات و قیمت هر یک را نیز فراهم کرده است؛ با این توضیح که این امکانات تنها در محل ارائه خدمت قابل دریافت می باشند و امکان ارسال برای غذاها، کالاها و سرویسهایی که در هر اقامتگاه معرفی شده، وجود ندارد.


اگر بعد از انجام عملیات رزرو، پیام تائید رزرو را دریافت نکردم چه باید بکنم؟

زمانی که از طریق دکمه ورود، در بالای صفحه سامانه وارد سایت شدید، در قسمت پروفایل کاربر، در بخش سفارشات، وضعیت همه سفارشات قابل مشاهده است. در این قسمت می توانید واچر رزروهایی که قطعی شده است را مشاهده نمایید.


آیا می‌توانم با یک بار رزرو بیش از یک اتاق داشته باشم؟

بله. در مراحل رزرو می‌توانید درخواست رزرو چند اتاق از یک اقامتگاه را داشته باشید.


آیا می‌توانم برای فرد دیگری به نام خود رزرو بگیرم؟

شما می‌توانید برای فرد یا افراد دیگری رزرو بگیرید اما در قسمت نام مسافر حتماً باید نام و مشخصات مسافر وارد شود.


برای رفع مشکل و سؤالاتم در این زمینه با چه کسی می‌توانم تماس بگیرم؟

برای تماس تلفنی، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذکر شده در این صفحه با کارشناسان فروش تماس بگیرید، یا از طریق پر کردن فرم ما را از نظرات ، دیدگاه های خود باخبر نمایید.


چگونه می توانم در مقصد اقامتگاه را پیدا کنم؟

اطلاعات آدرس، نقشه و موقعیت جغرافیایی اقامتگاه بر روی تأییدیه رزرو شما یا همان واچر قید شده است. علاوه بر این می‌توانید اپلیکیشن موبایل سامانه رزرو را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا راهنمای شما هم در رسیدن به اقامتگاه و هم برای پیدا کردن همه مکان‌های دیدنی مقصدتان در سفر باشد.


اگر به هر دلیلی رزروم را کنسل کردم، چه میزان خسارتی باید به اقامتگاه بدهم؟

هزینه کنسلی دقیقا بر اساس قانون هر اقامتگاه برای کنسلی است که در صفحه مربوط به هر اقامتگاه به طور مشخص آمده است.

 

 

 

 

سامانه رزرواسیون بیابوم

بیابوم

گردشگری

اقامتگاه بوم گردی

رزرواسیون
اتاق ، غذا ، کالا ، رویداد ، سرویس