سیستان و بلوچستان

به استان سیستان و بلوچستان، یکی از زیباترین و فرهنگی‌ترین نقاط ایران، خوش آمدید. این استان واقع در جنوب شرقی کشور، با طبیعتی بی‌نظیر، تاریخی بی‌پایان و فرهنگی غنی به‌ویژه در زمینه‌ی بوم‌گردی ارزشمند است.

استان سیستان و بلوچستان با وسعتی بیش از ۱۸۵ هزار کیلومتر مربع، دارای مناظر طبیعی چشم‌نوازی است که می‌تواند شما را به دنیایی متفاوت و زیبا ببرد. این استان از غرب به استان هرمزگان، از شمال به استان کرمان، از شمال شرق به استان سیستان و از شرق و جنوب به مرز افغانستان و پاکستان منتهی می‌شود.

استان سیستان و بلوچستان دارای تنوع فرهنگی و قومیتی بسیار زیادی است. اقوام مختلفی از جمله بلوچ، سیستانی، براهویی و تایبادی در این استان زندگی می‌کنند که هر کدام از آنها میراث‌های فرهنگی و سنت‌های خود را به ارث آورده‌اند.

از جاذبه‌های گردشگری این استان می‌توان به دره‌ها، کوهستان‌ها، برکه‌های زیبا، کویرهای بکر، جنگل‌های انبوه و محل‌های تاریخی نظیر قلعه‌ها، آثار باستانی و مساجد قدیمی اشاره کرد.

برای تجربه‌ی نزدیک‌تر با فرهنگ و زندگی محلی مردم این منطقه، اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی سیستان و بلوچستان گزینه‌ی مناسبی است. این اقامتگاه‌ها با معماری سنتی و خدمات محلی، به شما امکان می‌دهند تا با زندگی روستایی و فرهنگ بومی این منطقه آشنا شوید و لذت گردشگری را با تجربه‌ی ارزشمند بوم‌گردی ترکیب کنید.

استان سیستان و بلوچستان با تمامی زیبایی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد خود، یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای کسانی است که به دنبال تجربه‌ی متفاوت و غنی از نظر طبیعی و فرهنگی هستند.

موقعیت های گردشگری سیستان و بلوچستان

اقامتگاه بوم گردی هانی منط – ایرانشهر، سیستان بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان، شهرستان ایرانشهر، بخش دامن، روستای کوران سفلی، اقامتگاه هانی منط

اقامتگاه بومگردی کلات، ایرانشهر، سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان، شهرستان ایرانشهر، شهر بمپور، خیابان امام جعفر صادق، اولین بریدگی سمت چپ، جنب دبیرستان امام جعفر صادق

اقامتگاه بوم گردی میهول – کنارک، سیستان و بلوچستان

استان سیستان بلوچستان، شهرستان کنارک، روستای پزم تیاب، اقامتگاه میهول

اقامتگاه بوم گردی واهگ (آروز) چابهار – سیستان بلوچستان

استان سیستان بلوچستان، شهرستان چابهار، شهر پلان، اقامتگاه واهک(آروز)

داستان ها و نکات گردشگری

باغ شاهزاده ماهان – نگین سرسبز کویر

باغ شاهزاده ماهان: نگین سرسبز کویر در کرمان خانه باغ…

وضعیت آب و هوای کرمان در طول سال

وضعیت آب و هوای کرمان در طول سال خانه آب…

کویر شهداد: سرزمین عجایب در دل ایران (+تصویر)

کویر شهداد: سرزمین عجایب در دل ایران خانه معرفی کویر…